מאמרים פובליציסטיים

להחרים את "חדשות מחלקה ראשונה," ה"שטירמר" העברי בעריכת יואב יצחק
Author: אבשלום אליצור
להחרים את "חדשות מחלקה ראשונה," ה"שטירמר" העברי בעריכת יואב יצחק
 
יש לי חולשה לעיתון האינטרנטי "חדשות מחלקה ראשונה." אמנם הוא שוצף דברי-בלע גזעניים, "ידיעות" רפואה שכותביהן אינם יודעים אפילו לאיית את נושאיהן, ושפע הבלים אסטרולוגיים ומיסטיים. אבל גם צדדי זכות יש בו: זכויותיו של העורך בתולדות העיתונות הישראלית, של הכתב לענייני משפט איתמר לוין העושה עבודה מצויינת, ושל המזרחן מרדכי קידר וסקירותיו המלומדות, למרות שדיעותיהם רחוקות משלי. כן מתארחים בו מעט סופרים ובלוגרים מעולים. כדברי יוהאנס קפלר לפני מאות שנים: אפילו ערימת זבל מצמיחה לפעמים ורדים.
 
אבל אתמול הצמיחה ערימת הזבל משהו צפוי יותר, את הזוהמה הזאת:  http://www.news1.co.il/Archive/003-D-71808-00.html
 
לכאורה תקלה של עריכה, עקב מנהגו של העיתון להכתיר כ"פובליציסט" כל בבון עילג המגיר מעליו את מררתו ולעתים מצליח גם להקיא איזו תועבה-בעליל בטרם יבחין בה העורך וימהר, סמוק-פנים ונכלם כראוי לאדם הגון, לנגב את הטינופת מריצפת הלובי של מפעל חייו.
 
אהה כי טעיתי, כפי שיעידו חילופי המיילים להלן:  
 

‏13/05/2012

לכ'

מר יואב יצחק,  עורך

"חדשות מחלקה ראשונה"

הנדון: פרסום דברי הסתה בעיתונך

שלום רב.

היום  13/05/2012 פורסמה בעיתונך רשימה תחת הכותרת "לדלל את האוכלוסיה הערבית בישראל" ובה הסתה גזענית מהסוג הפרוע והבזוי ביותר (מצ"ב תמליל נכון לשעה 19:15).

זו עבירה פלילית על פי תיקון 20 סימן א1 לחוק העונשין 1986.

אבקשך להסיר לאלתר את הרשימה ולפרסם התנצלות על ההסתה.

בכבוד רב, 

אבשלום אליצור

 
 

 להלן התשובה:

שלום לך

אני דוחה בזאת את דרישתך כמו גם את מסקנותיך.

המדובר במאמר דעה שאין לפוסלו

בברכה,

יואב יצחק

מו"ל ועורך ראשי

News1.co.il מחלקה ראשונה


"הדרך לאושוויץ," אמר ההיסטוריון איאן קרשו, "נסללה בידי השנאה, אבל רוצפה באדישות." אם ראשיתה בנביחות בבונים כהיטלר ואחמדינג'ד, את האחריות לה חולקים גם ביורוקרטים מלומדים ועגולי משקפיים כדוגמת החתום לעיל.

לי אין כוונה להיות אדיש. הבה נחרים את הגזען עלוב-הנפש יואב יצחק ואת עיתונו המפרסם הסתה לפשעים נגד האנושות. ומכיוון שמר יצחק הזדרז בינתיים לשנות את כותרת המאמר, הרי שזכה ביושר בהוספת "שקרן" ו"פחדן" לשאר הגדרותיו.
 
"תודה הבנתי אותך," השיב הנ"ל על קריאתי זו. יש בעד מה, אבל מה בדיוק הבנת? ששינוי הכותרת יפטור אותך מהדין או שקריאתי זו היא "מאמר דעה שאין לפוסלו"?

*


 
Talkbacks
  reply