מאמרים פובליציסטיים

Can Microsoft Plead Stupidity ? האם הטיפשות של מיקרוסופט ישראל מעניקה לה חזקת חפות


האם הטיפשות של מיקרוסופט ישראל מעניקה לה חזקת חפות?
Can Microsoft Plead Stupidity?      o

Purchasing Office 365 turned out to be a miserable deal. Not only has Microsoft's Israeli branch demonstrated third-world indolence, but even their American counterparts turned out almost as lousy. 

This article is in Hebrew, no English translation has been made yet. But a few e-mails written in English can give you a hint about Microsoft's stupidity.       א.       אקדמות פילוסופיות

בספרה החלוצי "טיפשות" (2002) חוקרת פרופ' אביטל רונאל תופעה שרובנו מתייחסים אליה כגזירת-גורל: רפיון השכל ונזקיו. ההיסטוריה מלאה מנוולים, אבל חלקם בגרימת סבל לזולתם קטן ביחס לחלק שאותו מילאו הטיפשים למיניהם. התופעה מעוררת שאלה קשה: מה אפשר לעשות נגדה? אם לא תמיד פועל הטיפש לטובת עצמו, אין טעם במעשי עונש או נקמה, ודומה שרק הטחת הגידופים המקובלים המזכירים לנו במי מדובר נותרת לנו כנחמת-מה. לא בכדי מעירה רונאל:

לא נוכל לתאר לעצמו שמדינה, אפילו ארצות הברית, תקרא תיגר על הטיפשות, כפי שהיא מנהלת מלחמה רבת היקף נגד הסמים... טיפשות חורגת מעבר לחומריות, מערערת אותה. מתרוצצת שלוחת רסן. מנצחת בכמה סיבובים, נסוגה, מוחזרת לעמדת פתיחה אחוזה בלפיתתה של הכחשה, ושבה. טיפשות קשורה במהותה למה שאינו ניתן למיצוי, היא גם זו המתישה את הידע ומייגעת את ההיסטוריה.

ובאמת, למה אין התייחסות אל הטיפשות כמגיפה חברתית בדומה לפשיעה ואבטלה? השאלה מחריפה לאור ההבחנה שמצטטת המחברת מתוך הקלאסיקה "על הטיפשות" של רוברט מוזיל: 

קיימת נטייה אצל בני האדם בעולם, בכל מקום שהם מופיעים במספרים גדולים, להרשות לעצמם באופן קיבוצי כל דבר שאסור עליהם באופן אישי.... ברור כשמש שממצב זה מתפתחת הפרעה רגשית, הפרעה בשיווי המשקל הרגשי המונח הן ביסוד הניגוד המתקיים בין "אני" ובין" אנחנו" וכמו כן בין כל ערכי המוסר.

הנה הביטוי ההרסני ביותר של התופעה, הטיפשות המאורגנת. החולים בה הם מוסדות, חברות, גופים פיננסיים וכד'. וכמו בפשע המאורגן, הסבל הנגרם ממנה גדול לאין ערוך מזה שמביאה עלינו צורתה האינדיווידואלית. לטיפשות זו תרמה המאה ה-20 את המחשב והאינטרנט. מי לא מכיר את אותה כסילות היפסטרית הנפוצה בעולם ההיי-טק? זכרו כמה פעמים פניתם לשירותי תמיכה למחשב שלכם כדי לשמוע נאום במחשבית – אותו ג'יבריש בומבסטי שאין עצה כנגדו אלא להפסיקו בתקיפות ולשאול: "הכל טוב ויפה, אבל שילמתי לכם הרבה כסף – איפה התמורה?"

מצד שני, כשמדובר בציבורים גדולים של בני-אדם, שכל אחד מהם יכול להיות דווקא אינטליגנטי בפני עצמו אבל כקבוצה הם נעשים מטופשים להפליא, עולה חשד אחר: שמא אין זו טיפשות אותנטית? מן הסתם יש בהתנהלות האווילית היבט המעניק לאותה חברה יתרון מול המתחרים. הרי לא נייחס טיפשות לעובד חברת "הוט" ש"אינו מצליח" לעזור למנוי נרגז להתנתק מהחברה המחליאה שלו, וברור שהמדובר בהנחיה הנובעת מאינטרסים מחושבים היטב.

טיפשות או זדון? שאלות אלה נעשו בוערות עבורי לפני כשבועיים אחרי כמה ימי משא ומתן נרגז מול מיקרוסופט ישראל. "יש לך מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם העזרה?" שואל אתר התמיכה של החברה. אז בואו נבהיר, מיקרוסופט: אני מתעב אתכם. כמו מיליונים רבים בעולם אני לקוח שבוי של מונופול חזירי חובק-עולם, מבליג על שירות גרוע ומחירים גזלניים כי יש לי דברים הרבה יותר דחופים בחיים אבל זה לא אומר שאין גבול להבלגה שלי, גבול שעכשיו עברתם בהפגנה מדהימה של שלומיאליות, טמטום וגם לא מעט חוצפה.

נכון, מיקרוסופט, זו לא הולכת להיות הצהרת אהבה. ניגש לעובדות?  

       ב.       טיפש החימום קונה אופיס 365 ולא משלם בזמן

הטיפש הראשון בסיפור הוא – אין דרך נעימה לומר זאת – אני. רכשתי את אופיס 365. הרכישה הייתה מבצע קל מאוד – מזכיר לכם את הוט? לא בכדי. כמה הקלקות במקומות הכי ברורים באתר ידידותי להפליא ולרשותי עומדת החבילה העדכנית ביותר של מיקרוסופט לעיבוד תמלילים, דוא"ל ומצגות. אלה שלושת התוכנות הכי חיוניות לי בשלב זה של חיים מקצועיים די פוריים, שרק ההתנהלות מופרעת-הקשב שלי המתפזרת בין כמה תחומים פגעה בהם עד להחלטה הנואשת: בכל הקשור למחשבים, לקנות את הטוב ביותר. בתוכנית היה לכאורה עוד מרכיב חשוב: תמיכה. עם תשלום כזה, אמור להיות מישהו מהצד השני שאליו ניתן להתקשר מדי פעם, להתלונן ולקבל עזרה כדי שהתוכנות יעשו את מה שהן אמורות לעשות – לא הרבה במקרה שלי.

ואז נכנס חשבון הבנק שלי לחריגה ממש חריגה. הוראות קבע החלו להיעצר. בתוך זרם ההתראות שהחל להגיע הייתה גם אחת של מיקרוסופט, והתעלמותי ממנה החלה את סאגת הטיפשות שתתואר להלן. תוכנות המייל וה"וורד" החלו לחרוק או לא לעבוד, ובצדק גמור כיאה למי שלא משלם.

אז באמת הכל התחיל באשמתי, אוקיי? יפה אבל אני צנוע ולא אתיימר להגיע למרומי הטיפשות של הצד שכנגד. כי החוב בו מדובר עמד על 37 שקלים לחודש – וזה החוב עד היום. כן, 37 שקלים עומדים עד רגע זה ביני לבין האימפריה של גייטס. אני רוצה לשלם והם, המסכנים, לא יודעים מה לעשות עם רצוני זה!  

       ג.       דרוש מענה אנושי

סידרתי את העניינים עם הבנק, התנצלתי וכו' ופניתי למיקרוסופט. אבוי: במקום האתר הידידותי של הרכישה הופיע משהו דומה לגן מבוכים וספינקסים. אין ברירה אלא לחזור אל הטלפון הישן והטוב. דא עקא שהאתר עושה ממש הכל כדי שלא אמצא את מספרי הטלפון של התמיכה, וכשאני מצליח לחלץ אותם אחרי בילוש אינטרנטי עתיר-הצלבות, אני הולך להצטער על הביטוי "הטלפון הישן והטוב." כי טוב הוא ממש לא.

       ד.       לא שומעים

פילסתי דרכי במערכת ניווט קולי רצופת מעגלים וסמטאות ללא מוצא, בערך חמישה צלצולים, עד שהגעתי לקול אנושי. יפה אבל בעל הקול הזה לא שומע את קולי. כן אתם שומעים נכון: לא שומע. אגב גם אני לא ממש שמעתי אותו. זה ינואר 2014, במדינה שאמנם חלקה עולם שלישי מובהק אבל תשתית הטלפונים שלה בכל זאת מדגדגת סטנדרטים מערביים, ובה סניף של חברה המייצגת את מיטב הטכנולוגיה של ההומו סאפיינס, בשלב מסוים מבטיח לי הצד השני לצלצל אליי אבל זה לא קורה. עוד שלוש שיחות מסתיימות בטריקה.

       ה.       ואם שומעים אז מה?

בניסיון הבא עונה לי קול נשי חביב באיכות שמיעה סבירה. נשמע שהיא לא ממש מאמינה למה שעברתי (למרות שבמהלך השיחה יש שיחה ממתינה של הנציג שהבטיח לפני כחצי שעה לצלצל אליי!), אבל היא מעבירה אותי אל בחור שגם הוא, כמה יפה, שומע אותי. הבעיה מתחילה כשהוא שומע שאני רוצה לשלם חוב של 37 ש"ח. זה, אין ספק, למעלה מכוחותיו והוא מפנה אותי אל חברת מארקט פלייס, היושבת ב...אירלנד.

        ו.        אסקלציה של טיפשות וגסות-רוח

נציג החברה שם, ישראלי זחוח, מודיע לי שבשל האיחור צריך לעשות לי אסקלציה. מה בדיוק הסלים כאן? הוא לא אומר אבל מציין שזה ייקח עד עשרה ימים.

השעה כבר 10:40, יותר משעה אני צמוד לטלפון הארור והסבלנות שלי כבר לא משהו. אני שואל אותו אם הבנתי אותו נכון: לא ניתן פשוט לשלם 37 ש"ח ולסיים את העניין? כמה התנשפויות באות במענה. אתה לא צוחק, נכון? אני שואל בתדהמה גלויה. לא הוא משיב בצחוק גלוי. אני מעיר לו שזו חוצפה, הוא משיב שאני יכול להתלונן והשיחה ממילא מוקלטת, אני אומר שגם אני מקליט אותה והוא מנתק. 

       ז.       תהיות קיומיות

אז הברירה היא בין מיקרוסופט או חזרה לימי הביניים? סיעור מוחות קצר עם עצמי מעלה רעיונות כמו מאק (ומה יהיה עם המייל והעברית?), עותק פיראטי (והסטודנטים שלי מה יגידו? וחסר לי צרות בחיים?) ובינתיים מגיעים עוד כמה מיילים על דדליינים שהוחמצו. בוא'נה, חשוב מזמין אותי לכינוס בינלאומי וטרם קיבל את התקציר, הפקידה בעלת הסבלנות האלוהית מהטכניון המסדרת את הליכי המינוי שלי מבליגה על האיחורים שלי ועוד ועוד – ממש לא הזמן להחליף סוסים בעלייה. באין ברירה חוזר השבוי המותש אל מספר הטלפון המאוס בקידומת 09.

       ח.       פיצוץ

נציגת השירות היא שוב נחמדה. אבל אני כבר לא. נמאס לי מהשלומיאליות שלכם, אני מרעים עליה בקולי. 37 שקלים, כן? ברור לך שאתם יוצאים ממש רע מהסיפור הזה? היא מתנצלת בפשטות ובחן (אגב נדמה לי שזה באמת היה שמה). בוא נעשה שיחת ועידה עם מרקט פלייס. זה אותו נציג מהשיחה הקודמת, עכשיו יותר מנומס אבל עומד על כך שהאסקלציה תימשך עד עשרה ימים. כשהוא טוען שאני משקר אני מכבד אותו בכמה כינויים נאותים ומידתיים ושולח אותו קיבינימט. נותרנו אני והעלמה הנבוכה ממיקרוסופט. היא מבטיחה לי שהשיחה הוקלטה ושהיא תחזור אליי עוד היום אחרי שתדבר עם בכירים בחברה. 

       ט.       תפנית (פחחח!!!)

הנציגה הבאה מציגה עצמה כבכירה מקודמתה. התנצלויות, הבטחה שהנושא נמצא בבדיקה אצל "בכירים" וכמובן הבטחה לסיים את העניין במהירות. אני כבר כל כך מת לראות את סוף הסאגה שאיני מעז לשאול מה הבעיה פשוט לקבל ממני את ה-37 שקלים ולהמשיך הלאה. היא גם מעירה לי שאופיס 365 אינה התכנית המתאימה לצרכיי ומבטיחה שתשלח נציג שירות שיציע לי חבילה מתאימה יותר. יופי!

וזהו, פחות או יותר. בימים הבאים היא חזרה אליי פעמיים עם אותה הודעה – בכירים,  בודקים, יסתיים במהירות וכו' – ומאז אין זכר למיקרוסופט. אנחנו הרבה אחרי עשרת ימי האסקלציה, את המייל שלי אני קורא דרך ג'ימייל וכל פתיחה של וורד מלווה בהערה כי החשבון שלי הוקפא.

        י.        לאן הלאה? 

טוב בואו נבהיר: זה לא הוט. זו לא הטיפשות המעושה שמאחוריה שיקולים ציניים ומדויקים המחשבים את הרווח שבכל דקה של השהיה, היתממות והתשת הלקוח הרוצה להתנתק. כאן יש ענק היורה לעצמו ברגל, שנציגיו משדרים לחץ אותנטי כשמעירים להם כמה מטופשת ההתנהלות שלהם, אבל בשורה התחתונה זה אני שמיקרוסופט תקועה לו בגרון, לא לבלוע ולא להקיא, וזה ממש לא לעניין. אז ברוכים הבאים מיקרוסופט ישראל אל המרחב האינטרנטי. אתם מקליטים שיחות? בואו נתעד את כל הסאגה, מה שהיה ומה שיהיה. יש לי הרגשה שאיני היחיד שמגיעות לו כמה תשובות.

 

י"א. מן הפח אל הפחת 

הפרסום כאן באתר עזר: נציג נבוך של החברה התקשר (שוב מאירלנד), תיקן מיד את הבעיה והעניק ברוב טובו הפחתה של דמי השירות לחודשיים.

חזרתי לעבודה שמח וטוב לב רק כדי לגלות באג בתוכנית הוורד. התקשרתי לשירות התמיכה וסיוט חדש התפתח. הנה הוא לעיניכם במכתבי למיקרוסופט:

13 בפברואר 2014

לכ'

מיקרוסופט ישראל

 

הנדון: רשלנות ושירות קלוקל בתמיכה בחבילת אופיס

 

שלום רב

א.    לפני שבועיים פרסמתי באתר שלי מאמר תלונה חריף על התנהלות חברתכם בנוגע לחבילת "אופיס" אותה רכשתי. בעקבות תלונתי התקשרו אליי מהסניף של מיקרוסופט באירלנד, התנצלו וזיכו את חשבוני בחודשיים חינם. להלן הקישור למאמר:  http://a-c-elitzur.co.il/site/siteArticle.asp?ar=256.

ב.    עותק מפנייתי הועבר אל עמותת אמון הציבור (תלונה מס. 203376) שבדקה ומצאה כי "על פי ממצאי אמון הציבור מדובר בליקוי חוזר ובעייתי בממשק." התבקשתם להעביר לעמותה את תגובתכם תוך עשרה ימים.

ג.     רק חשבתי לחזור לעבודה סדירה וכבר צצה בעיה חדשה עם תוכנת הוורד: בודק האיות אינו מאפשר לתוכנה ללמוד מלים חדשות. לכל הדעות מדובר בבעיה פשוטה ויסודית, כזאת שתיקונה לא אמור להציב בפניכם אתגר חריג. פניתי לשירות התמיכה שלכם בבקשת עזרה וסיוט חדש החל, לא פחות גרוע מקודמו.  

ד.     אדגיש תחילה כי התנהגות שני נציגי השירות שלכם הייתה ללא דופי, אדיבים ומלאי נכונות לעזור. כל זה אינו גורע מהעובדה שלא היה להם שמץ של מושג איך מתקנים בעיה זו. פעמיים, ביום ה' 6.2 וביום ד' 12.2, התקשרו נציגה ונציג ובמשך יותר מחצי שעה הציעו לי הצעות שונות שלא צלחו, ביקשו וקיבלו שליטה מרחוק על המחשב שלי, ולנגד עיניי החלו במסכת מייגעת של ניסוי ותעייה,  כל זה כשאני מושבת מעבודה וחייב לעקוב ולענות על שאלותיהם, ובסופו של דבר לא יצא כלום. 

ה.    הגדיל לעשות נציג השירות בפעם השנייה, ולאחר ניסיונות שונים פתח במחשב שלי חשבון משתמש חדש ללא התוכנות הנלוות. ואכן בחשבון החדש פעלה הפונקציה המבוקשת. אי לכך הודיע לי הנציג כי האשמה נעוצה באחת התכניות הללו ובכך כביכול סיים את תפקידו.

ו.      הבהרתי לו כי לא אסבול ניסיון זה להתנער מאחריות. אני משתמש מחשב רגיל ביותר (עיבוד תמלילים ואינטרנט בלבד) ותוכנות אלה ("בבילון," "ניטרו" וכיו"ב) נפוצות ברוב מחשבי העבודה ואף שימשו אותי לצד גרסאות ה"אופיס" הקודמות. אין שום סיבה שעבודתי תשתבש רק מפני שרכשתי גרסה עדכנית של חבילתכם.

ז.     לפיכך העתיק הנציג את התוכנות האחרות מהחשבון הקיים אל החדש ויעץ לי לנסות לעבוד אתו, תוך הבטחה לחזור אליי תום אחרי כמה ימים.

ח.     נכנסתי לחשבון החדש ומיד ראיתי שאין כל טעם לנסות אותו. כל ההגדרות, ההרשאות והסיסמאות בתוכנות הישנות לא הותקנו . אתם לא באמת מצפים שאטרח להגדיר שוב את כולן, כאילו קניתי מחשב חדש, רק כדי לבדוק למה נכשלת תוכנה שלכם, עליה שילמתי כסף רב.

ט.    אבל חלמאות זו היא רק הצרה הקטנה שגרמתם לי ברשלנותכם: חלק מהתוכנות חדלו לפעול גם בחשבון הישן.

י.      וכך בסופו של יום, אחרי הרבה שעות עבודה שנגזלו ממני לטובת האלתורים החובבניים-בעליל של נציגיכם, אני נאלץ שוב לעבוד עם מערכת שרכשתי מענק תוכנה בעל שם עולמי כשתפקודה פגום ועלוב ללא תקנה. 

יא.   לפיכך אני פונה אליכם באזהרה חמורה כדלהלן:

1.    חזרו אליי מיד לתקן את החשבון הישן כדי שיוכל לתפקד לפחות כפי שתפקד לפני הנזק שגרמתם לו.

2.    תקנו את הליקוי עליו התלוננתי באופן מקצועי בלי להטריד אותי ובלי להפוך את משרדי לסדנת ניסיונות לנציגי שירות המפגינים בורות-בעליל בתוכנות אותן הם מתיימרים לתקן.

3.    פצו אותי על הנזק שנגרם לעבודתי.

יב.   כדי לתת גם משקל ציבורי לתביעתי העליתי מכתב זה כתוספת עדכון למאמר התלונה עליכם שפרסמתי באתר שלי וכן פתחתי תלונה חדשה בעמותת אמון הציבור. אזכירכם כי עדיין מצטברים אצלי מכתבי גולשים המבהירים כי אותם ליקויים מטרידים אינספור לקוחות שלכם בישראל. כל אלה יועברו שוב גם אל מיקרוסופט הבינלאומית. 

יג.    לצד כל אלה, אם לא תפעלו מיד לתקן את הקלקולים שגרמתם אגיש נגדכם תביעה משפטית שללא ספק תהפוך לתביעה ייצוגית, כראוי לחברה המרשה לעצמה לתת שירות כל כך עלוב תמורת מחירים מופקעים.

בכבוד רב,   

פרופ' אבשלום אליצור  

 

י"ב. אין רגע דל 

ושוב חזר הסיפור: נציג נבוך של החברה התקשר (הפעם מישראל) ותיקן את הבעיה בזמן סביר יחסית - חצי שעה על חשבונם. הייתי בלחץ גדול מדי מכדי לדרוש פיצוי. טעות! אין דבר, זה לא יקרה יותר.

כי עכשיו (מאי 2014) חוזרת החברה המחליאה עם פשלה חדשה: קובץ ענק שלי המאוכסן בשירותי הענן שלהם OneDrive אינו נפתח כי "יש בעיה בתוכן שלו." שוב מביא אותי הטלפון לנציג ישראלי של החברה בחו"ל, המבטיח לי שיחזרו אליי בהקדם ושוב נעלמת קבוצת הרמאים מהאופק.

אז הפעם אני משגר את המכתב באנגלית עם עותקים לשירות הלקוחות הבינלאומי עם מסר "עוכר ישראל" מובהק: תראו איזה ביזיונות עושה לכם הסניף הישראלי! תבררו מה קורה שם החפיפניקים העלובים האלה מהעולם השלישי לפני שחברתכם המפוארת תיתבע לדין!

 

A pre-lawsuit warning

Dear Sir/Madam,

Once again Microsoft’s Israeli branch turns out to be an outrageous source of damage and annoyance for its users.

Be advised that I intend to file a heavy lawsuit against your company unless action is quickly taken to stop the sabotage to my work and further offer reasonable compensation.

Here is the problem: A huge Hebrew word file titled "---"

on which I was working on OneDrive until May 18 suddenly become inaccessible. See attached screenshot. Microsoft's Israeli support service promised to fix the problem and never did.

Be also advised that my entire saga of consumer agony with Microsoft is documented on my website, http://a-c-elitzur.co.il/site/siteArticle.asp?ar=256 , alerting users about Israeli Microsoft's outrageously lousy service.

I hope Microsoft will promptly act to discipline their Israeli branch and avoid a scandal in court.

Sincerely,

Prof. Avshalom C. Elitzur

אז הם חזרו. שימו לב לסחבקיות "היי אבשלום" ולהסתתרות מאחרי שם פרטי בלבד "Kelly" כאילו אנחנו שני חברים בפייסבוק.

Hi Avshalom,

Good day! Thank you for contacting Microsoft Customer Service today.

 I apologize that you are not satisfied with your previous experience with one of our support engineers. Thank you for taking time to provide us this information, I am forwarding your message to our management team for further follow up. They will further handle this concern of yours, I'll make sure this gets addressed and to will make sure you'll never have this experience again.
Your feedback is very important to us. Microsoft is committed to customer satisfaction, and it is only with the help of our valued customers that we can achieve this goal.
 
You are one of the reasons why this business keeps going, so you deserve to get the best. I hope this will not be a reason for you to stop using our products.

 With you One Drive concern I suggest that you contact our Representatives through this link, so that they can check this concern.

Microsoft Support  

Hope this somehow helps. Take care, Okay!

Thank you,

Kelly

Microsoft Customer Serviceוהסאגה נמשכת, אבל הפעם, כך נדמה, ניכר קצת יותר לחץ שם למעלה, אולי כי שני ארגוני צרכנות ישראליים,המועצה לצרכנות ו"אמון הציבור", החלו לעקוב אחר הנעשה. אז מייקרוסופט חוזרים אליי, בעיקר הגברת מחו"ל. אבל הטיפשות, אוי הטיפשות הקולקטיבית המובנית הזאת של מייקרוסופט ישראל... נציג אחר נציג (כולם יושבים בחו"ל ובקושי אפשר לשמוע אותם כי מייקרוסופט עושה אאוטסורסינג עם משהו דמוי סקייפ כדי לחסוך בשיחות טלפון) נתפס בחכה, מבקש ממני שאחזור ואספר לו על הבעיה מהתחלה, וכשאני מרעים עליו בקולי ואפילו אומר כמה מילים לא הכי מנומסות הוא מתנצל במבוכה נוראית, מפציר בי להירגע ומבטיח שהפעם יטפל בבעיה כמו שצריך, מבטיח ו...נעלם. רק בחור נחמד בשם מוחמד ניסה ולא הירפה, הבטיח וקיים,כלומר הבטיח לחזור ובאמת חזר, רק כדי להודיע לי סופית שאינו יכול לעזור לי כי... הנה תקראו. תשובותיי באדום עם עותקים למייקרוסופט בחו"ל:

 

 

הנדון: תלונה שהתקבלה באמון הציבור

 

במענה נא להזכיר תלונה מספר – 207318

 

אבשלום אליצור – טלפון 089316777 – מספר פנייה 402705 - המועצה לצרכנות

 

 

Dear Mr. Mohamed,

Below are my comments to your latter, marked in red.

Sincerely, A. C. Elitzur

 

 

לקוח נכבד,

 

שמי מוחמד מצוות התמיכה הטכנית של מיקרוסופט ישראל.

היה לי העונג לעבוד איתך על קריאת התמיכה 1247497184.

 You promised to answer me in English.

לצערנו, לא יכולנו לפתור את בעייתך, וקריאה זו תיסגר.

Outrageous. I've been calling for help for more than a month. Numerous Microsoft agents promised to get back to me. They all flatly lied – none called back.

 

 

למרות שלא הצלחנו לפתור את בעייתך, אני מקווה כי הנך מרוצה מהשירות שניתן לך.  אם אינך מרוצה מהתמיכה אשר קיבלת מאתנו, אנא הודיע לנו בהקדם האפשרי.  מטרתי היא להבטיח כי חווית השימוש שלך בתמיכה הטכנית, תשאיר אותך שבע רצון ממוצרינו ושירותינו. במהלך הימים הבאים יישלך אליך משוב שביעות רצון, אודה לך מאוד אם תשיב עליו בכנות.

You don't really expect me to be "satisfied" after being told that Microsoft cannot solve "my problem", do you?   

להלן סיכום הנקודות העיקריות בקריאתך:

סימפטום: קובץ Word תקול, מעלה הודעה על תקלה בתוכן

סיבה: תוכנה זדונית (וירוס) אשר הייתה חלק מהקובץ - המשתמש קיבל התראה מתוכנת OneDrive

Absolutely not true! I've never been alerted by OneDrive (show me!)
Moreover my PC is protected by Microsoft (!) Security Essentials. No viruses were ever reported!

פתרון: ניקיון המחשב מתוכנות זדוניות (סה"כ 30), שחזור חלקי של תוכן (טקסט ותמונות) בקובץ Word

"Solution" by whom? Go ahead Microsoft and do it!

 

Unless Microsoft takes responsibility for this enormous loss of work within 10 days, I shall file my lawsuit.

This correspondence will be added to my public denunciation of Microsoft, http://a-c-elitzur.co.il/site/siteArticle.asp?ar=256 .

 

Having said all that let me make it clear that you, Mr. Mohamed, turned out to be an exception in your treatment of my complaint. You were polite, patient, sincere and as efficient as you could be. I will not waste my time to fill your company's feedback form after wasting so much time already, and having to spend more on the legal actions which I may have to take. Therefore please use this latter as a testimony for your superiors to appreciate your professional as well as human qualities.

 

Sincerely, Elitzur

 

מוחמד

נציג תמיכה טכנית

מיקרוסופט ישראל


אז נראה שלא יהיה מנוס מלהמשיך לבית המשפט. כמה אלפי שקלים אולי ילמדו את המפגרים האלה לקח. המשך יבוא. הישארו לעקוב.

 

  .


 
Talkbacks
  reply